
Jeśli często czujesz przejmujący ból kręgosłupa, niemal każdego ranka budzisz się zdrętwiały, a dawno nie pamiętasz nocy, którą byś przespał w całości, rozważ zakup do swojej sypialni materaca lateksowego.
Czym cechuje się ten rodzaj materacy do spania i z jakiego powodu sugeruje się go ludziom z wadami postawy?
Trzeba wiedzieć, że modele zbudowane na bazie mleczka kauczukowego wyróżnia tak zwana elastyczność punktowa, będąca absolutną podstawą zapewnianego przez nie komfortu. Polega go na tym, żeby materac reagował na ugięcie jedynie w tych punktach, gdzie przyłożona zostaje do niego siła. W modelach materacy z elastycznością powierzchniową (bonellowych), nacisk zawsze skutkuje zmianą bardzo dużej płaszczyzny materaca. W modelach lateksowych odpowiedź jest zawsze punktowa (mówi się niejednokrotnie, że jest to idealna reakcja). W rezultacie materac precyzyjnie dopasowuje się do ciała.
Nie wypada nie dodać, iż materace z mleczka kauczukowego wyjątkowo nadają się do stelaży sterowanych elektrycznie, nawet takich, które umożliwiają całkiem zaawansowane łamanie płaszczyzn. Co więcej, a jest to również niezmiernie istotne, lateks, jako materiał porowaty, zapewnia świetną wentylację posłania. Odpowiednia wentylacja bywa często lekceważoną cechą, ale przecież chroni ona posłanie przed zagrzybieniem.
I jest jeszcze ostatnia rzecz, o której koniecznie należy powiedzieć. Lateks jest tworzywem niezwykle wytrzymałym i niewrażliwym na starzenie. Szacuje się, że traci swoje właściwości w tempie 1% przez rok, co oznacza, że po 10-u latach korzystania z niego dalej patrzymy na materac, który posiada dziewięćdziesiąt procent swoich pierwotnych właściwości.
Nic dziwnego, że materace lateksowe mają doskonałą opinię i są tak chętnie kupowane. To są zwyczajnie dobre materace.